Тонувальна плівка

ЯКУ ТОНУВАЛЬНУ ПЛІВКУ ВИБРАТИ?

Багато автолюбителів не представляють свою машину без плівки на стеклах. Вона, крім покращення зовнішнього вигляду авто, несе в собі практичні функції. Якщо ви втомилися від моментального нагріву повітря всередині машини під сонячним промінням або просто хочете приховати огляд салону від сторонніх очей, тонування стане найкращим рішенням. Важливо правильно підійти до вибору матеріалу для обклеювання скла. Для цього перед покупкою потрібно розібратися в плюсах та мінусах різних видів тонувальних виробів.
Функції плівок для затемнення скла
Причини, які штовхають власників авто на тонування скла плівкою, бувають різні. Хтось хоче надати вікнам більше міцності до дрібних подряпин, хтось прагне зробити вигляд машини соліднішою. Однією з основних функцій тонування завжди буде зменшення навантаження на очі водія. Це досягається за рахунок поглинання відблисків та УФ-променів. Також ультрафіолетовий захист перешкоджає вигорянню салону та автомобільних покриттів.

Збереження комфортної температури повітря всередині авто, захист водія та пасажирів від перегрівання – ще одна важлива властивість тонувального покриття. Це особливо актуально в спеку року, коли сонячні промені можуть занадто сильно нагріти незахищений тонуванням салон за лічені хвилини.

 

Однією з найпопулярніших причин обклеювання скла машини затемнення покриття є забезпечення приватності. За допомогою нанесення тонування можна приховати те, що відбувається в салоні, але зберегти повний огляд для пасажирів та водія.

Види тонувальних плівкових покриттів
Існує кілька видів тонувальних плівкових покриттів для автомобіля. Їх відмінності полягають у властивостях матеріалу та способі виготовлення. Умовно можна назвати 6 видів.

Фарбовані. Одні з бюджетних варіантів тонування. Потім пігмент при виробництві додається безпосередньо в полімерну основу. Цей матеріал не блокує радіохвилі, і не дає відблисків. Але опірність механічним ушкодженням та атермальні властивості такої плівки слабкі, що скорочує термін її служби.
Металізовані. Додатковим шаром у таких покриттях є напилення алюмінію. Він виступає чудовим захистом від сонячних променів, не піддається вигорянню та підвищує стійкість плівки для тонування до зовнішніх факторів. З мінусів – легке приглушення радіосигналів електронних пристроїв, і тому такий ефект практично не трапляється.
Спатерні. У виробництві також задіяний етап металізації, проте виконується за допомогою обміну іонами, що дає можливість створити покриття з однорідною структурою. Винятково міцний та довговічний матеріал.
“Infinity” або “Графітовий відлив”. Металевий шар розміщено зверху, а не всередині плівки. Таке розташування дозволяє отримати дзеркальний блиск скла та підвищену опірність ультрафіолету.
Градієнтні. Відсоток затемнення наростає знизу вгору, забезпечуючи максимальний захист від УФ променів, коли сонце знаходиться високо в зеніті.
Атермальна плівка Одне із найкомфортніших для зору водія покриттів. Запобігає відблискам, завдяки чому знижується навантаження на очі. Вікна авто зберігають майже повну прозорість, проте сонячне проміння не впливає на водія.
Також плівкові покриття для тонування діляться на серії, кожна з яких має відмінні технічні характеристики.

Серія Особливості Світлопроникність, % Захист від ІЧ-променів
T Бюджетна вартість, мінімальна атермальність 5, 15, 20, 30 16%
HD Легка поклейка, покращена атермальність. Оптимальне співвідношення ціни та якості. 5, 10, 15, 25, 35, 45 40-60%
X5 Преміум серія. Непомітний на склі, високі атермальні властивості, захист від перегрівання. 5, 15, 40, 80 91-100%
X7, JK Преміум тонування. Відмінні атермальні властивості, що поглинає УФ-промені на 99,9% у серії X7 і 100% у JK. 5, 15, 35, 75 100%
UV Максимальний 100% захист від УФ-випромінювання. Легка у нанесенні. 13, 30, 70, 72 18-76%
Тонувальна плівка: світлопропускність і кольорова гама
Класична плівка для затемнення скла складається з декількох шарів: полімерної еластичної основи, шару для поглинання ультрафіолетових променів, клейкого шару, барвників та захисного антиабразивного покриття. Кожна фірма-виробник використовує свою технологію виготовлення, тому склад тонувальних покриттів може змінюватись.

Якщо у вас виникло бажання затонувати автомобіль, слід орієнтуватися, якого ефекту дозволяє досягти той чи інший відсоток світлопропускання:

5% – повне приховування того, що відбувається в салоні, від сторонніх поглядів;
10%,15% – проглядаються лише контури пасажирів усередині;
25%, 35% – можна побачити окремі силуети;
50% – нечітко проглядаються особи людей у ​​салоні;
70 і вище – чітко видно обличчя пасажирів та предмети всередині салону;

Вимоги до світлопропускання лобового скла та передніх бічних вікон суворіші. Необхідний відсоток проходження світла через плівку тонування повинен становити не менше 70% для цих частин авто.

Колірна гама плівок для затемнення вікон авто також буває різною. Він

а коливається від вугільно-сірих тонів до бронзових, блакитних та зелених відтінків. Ви можете вибрати той колір тонування, який буде гармонійно поєднуватися з кольором вашого авто. Однак слідкуйте за тим, щоб тон покриття не змінював сприйняття елементів зеленого та червоного кольорів.

Щоб вибрати плівку для тонування для конкретного автомобіля, власнику слід уважно вивчити всі характеристики і властивості різних видів матеріалів для обклеювання. Також важливо правильно визначити мету нанесення тонування. При правильному підході до її вибору ви зможете не лише покращити зовнішній вигляд вашого авто, а й значно збільшити його комфортність для водія та пасажирів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.