Тонувальна плівка

ТЮНІНГ У МОРОЗИ: ОСОБЛИВОСТІ АТЕРМАЛЬНОЇ ПЛІВКИ Взимку

Влітку атермальна плівка додає комфорту та захищає елементи салону від перегріву, але з настанням холодів деякі автовласники замислюються про вплив морозу на матеріал. Наскільки обґрунтовано такі побоювання і як подібне покриття реагує на мінливість погоди – вивчаємо всі особливості інноваційного захисту.
Нюанси зимової експлуатації авто з атермальною плівкою
Незважаючи на те, що основні свої переваги атермальна плівка виявляє влітку, в умовах спеки та сонце, взимку вона теж не діє. Якісний матеріал має теплоізолюючі властивості. Це означає, що у липні, наприклад, таке покриття відбиває ззовні інфрачервоні випромінювання, перешкоджаючи нагріванню інтер’єру. У січні ж матеріал зберігає тепло всередині, суттєво уповільнюючи зниження температури при непрацюючому двигуні та відсутності автономних обігрівачів. Значить думка про холодний салон автомобіля, шибки якого обклеєні таким екраном – вигадка.
Плівка атермальна є складним багатошаровим композитом, структура якого дозволяє коригувати температуру в салоні автомобіля. Це проявляється у більш уповільненому, ніж зі звичайними стеклами, охолодженні салону при заглушеному двигуні та швидкому його нагріванні з діючою піччю. Тобто плівка мінімізує витік тепла. Крім того, матеріал має допуск до експлуатації при температурі від – 50 до + 110 оС. Подібні параметри вже говорять про відсутність будь-яких протипоказань взимку або необхідність спеціальних запобіжних заходів у процесі експлуатації автомобіля.

 

У будь-який час року плівку небажано протирати не призначеними для цього рідинами, терти абразивними або жорсткими тканинами та застосовувати інші механічні дії. А сумніви деяких автовласників у успішному протистоянні матеріалу зледенінням та іншим зимовим неприємностям є марними і нічим не обґрунтованими. Якісна плівка цілком успішно витримує багаторазові цикли заморожування та розмірення, чудово виконуючи свої функції навіть при вологості 100%.

Міфи та реальність: поклейка атермальної плівки взимку
І все ж, незважаючи на універсальність для експлуатації цілий рік, атермальний захист має свої особливості при обклеюванні автомобіля взимку. Існують лише дві умови для надійної поклейки стекол авто в холодну пору року:
якісний матеріал;
професійна робота з обклеювання.
Перший пункт має на увазі необхідну еластичність матеріалу для протистояння низьким температурам, що відповідає нормам клейового складу та інші характеристики. В результаті така плівка не відклеюється на морозі, не реагує на зледеніння чи збільшену вологість.
Другий пункт гарантує ретельне дотримання технологій обклеювання, починаючи від оптимальних умов у приміщенні для роботи та закінчуючи нормами витримки автомобіля на просушуванні. Наприклад, свіжопоклеєна атермальна плівка на лобове скло може згодом посилено конденсувати вологу при низьких температурах, якщо перед цим не було дотримано її висихання в теплі. А після обклеювання заднього скла існує тимчасове табу на включення його обігріву, тривалість якого залежить від погодних умов. Подібні нюанси знають справжні експерти, які займаються такою діяльністю цілий рік.

 

У той же час існує думка деяких фахівців, які стверджують, що цю плівку не можна клеїти взимку через ті ж несприятливі погодні умови. В основному це майстри, котрі воліють з різних причин самі займатися такою роботою виключно у весняно-літній період, мотивуючи це і зазначеними аргументами. Однак за дотримання технологічного процесу боятися абсолютно нічого.
Отже, підіб’ємо підсумки. Інноваційне покриття стійке до різких перепадів температур, морозів та інших несприятливих природних явищ. Головне, що необхідно подбати спочатку, це до професійного підходу в поклейці. Тому вибирайте не тільки відповідний матеріал, а й досвідчених фахівців цього виду тюнінгу, і тоді вам не страшні будуть кліматичні катаклізми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.