Тонувальна плівка

Навіщо потрібен захист від УФ випромінювання

Однією з найважливіших функцій, виконуваних віконними плівками є захист від ультрафіолетового випромінювання. Зазвичай, при ухваленні рішення про тонування цьому надають мале значення, як правило на перший план виходять питання естетики, конфіденційності (непросматриваемость салону автомобіля або внутрішнього простору приміщення з боку вулиці), захисту від надмірно яскравого сонця або нагрівання. А між тим, будь-яка професійна тонувальна плівка, крім перерахованих вище функцій надає вам дуже важливу послугу захищаючи від невидимих ​​променів ультрафіолетової частини спектра. Замислюючись про необхідність тонування ця функція вважається незначним побічним корисним ефектом, а тим часом вона може навіть врятувати життя.

 

Ультафіолетовое випромінювання займає в спектрі проміжне місце між видимим світлом і рентгенівським випромінюванням. Але і воно неоднорідне: умовно розрізняють три типи УФ випромінювання: короткохвильове UVC, або гамма-випромінювання, среднеее UVB і довгохвильове УФ UVA випромінювання. UVC випромінювання на щастя значно ослаблется озоновим шаром стратосфери і не може принести помітної шкоди людині. Втім, т.зв. «Озонові діри» з’являються внаслідок порушення верхніх шарів атмосфери можуть в перспективі становити велику небезпеку.

UVB випромінювання- найбільш зрозуміле більшості людей, тому що саме воно призводить до засмаги. Механізм цього такий: в глибинних шарах шкірного покриву утворюються попередники меланіну. Це безбарвні елементи, які згодом окислюються і затемнюють шкіру. Тривале перебування під впливом UVB випромінювання може запустити процеси, які призводять до виникнення і розвиток ракових клітин. На щастя UVB частини спектра послаблюються хмарами, листям дерев, звичайним мінеральним склом. Саме тому неможливо зіграти під склом, шкіра може почервоніти, але тривалого засмаги не отримаєте.

UVA- сама проникаюча і підступна частину УФ спектру випромінювання. Вона не послаблюється ні хмарами, ні склом, здатна проникати в нижні шари епідермісу (зовнішній шар шкіри). Дія uva випромінювання призводить до значного скорочення кількості колагену, зменшення вмісту води і еластину в клітинах шкіри. В результаті процес старіння прискорюється. Наскільки воно згубно ви можете переконатися по фотографії американського водія-далекобійника Білла Макелліота, 28 років провів за кермом. Ліва частина його обличчя постійно піддавалася прямої дії сонячних променів UVA через бокове скло вантажівки. Крім того, тривале перебування під дією цієї частини УФ спектру негативно впливає на сітківку очей і може запустити механізм утворення ракових клітин шкіри.

 

Захиститися від дії УФ променів можна застосувавши тонувальні плівки. Вони блокують 98-99% енергії УФ спектру. професійні тонувальні плівки затримують до 99% УФ випромінювання, що падає на скло. А деякі плівки, наприклад XAIR 75 пропускають лише 0.01% енергії УФ випромінювання, що падає на скло, на яке вона наклеєна.

УФ є одним з основних чинників вигоряння оббивки салону або інтер’єру приміщень. Плівки таким чином значно подовжують термін служби декору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.