Кожен автовласник хоче, щоб його автомобіль викликав захоплення в інших людей. Створити неповторний стиль допоможе вінілова плівка. Вибрати, замовити та обклеїти автомобіль плівковим матеріалом дуже просто. Все, що необхідно – це розібратися в особливостях вінілових покриттів та деталях їх обклеювання.
Визначаємося з метою
Вибираючи такий метод тюнінгу, слід розуміти, з якою метою Вам потрібен автовініл. Якщо Ви бажаєте створити ексклюзивний дизайн, зверніть увагу на варіанти, представлені на сайті інтернет-магазину Vissbon. Тут представлені вінілові плівки, що імітують дерево, шкіру, камуфляж, та багато інших плівок з ефектами. Для перетяжки салону великий попит мають структуровані плівки: під шліфований метал і під карбон.
Вінілові плівки під карбон мають об’ємну текстуру і найчастіше використовуються для обклеювання деталей автомобіля як зовні, так і всередині салону. Плівки під шліфований метал також використовуються для обклеювання кузова автомобіля та його інтер’єру. Для створення ефекту панорамного даху наноситься чорна глянсова плівка. Особливо виразно таке покриття виглядає на машинах світлих тонів.
Якщо Ви хочете вдосконалити безпосередньо внутрішнє оздоблення автомобіля або реставрувати пластикові елементи салону, то найкращим варіантом стане плівка алькантару, і це пояснення:
Відчуття бархатистості. Цей матеріал подібний до замші і дуже приємний на дотик. Крім того, алькантара для авто представлена в широкому асортименті кольорів;
Міцність. Це покриття стійке до різних видів хімічної дії;
Зносостійкість. Досить міцний матеріал не лисніє, не витирається і не вигоряє на сонці;
Довговічність. Не підтримує горіння та стійкий до різних температурних режимів;
Гіпоалергенність. Ця плівка є екологічно чистим матеріалом і відповідає міжнародним стандартам та нормам;
Простота у догляді. Швидко очищується без застосування агресивних хімічних засобів.
До недоліків цього плівкового покриття варто віднести лише вартість. Зважаючи на всі вищезгадані переваги можна зрозуміти, чому ж алькантара в Україні коштує не так вже й дешево, проте довгі роки експлуатації виправдовують і цей факт.
Обклеювання деталей салону плівкою алькантарою
Еластичність матеріалу дозволяє з ювелірною точністю обтягувати навіть дрібні та формені деталі. Самоклеюча основа забезпечує максимально міцну і надійну фіксацію на будь-якій поверхні.
Це покриття частіше застосовується для обробки:
Карти дверей та бічних панелей;
панелі приладів;
Стійок у салоні;
Окремих елементів салону, наприклад, підлокітників, торпедо, керма тощо.
Нанести алькантарне покриття можна і самостійно, все що необхідно – це замовити якісний матеріал через інтернет-магазин або придбати в автотоварах та в момент обклеювання дотримуватись основних рекомендацій:
Обробляти поверхню знежирювачем, інакше матеріал не довго триматиметься.
Бути акуратним. Алькантара, знята з основи, досить тонка, тому при зіткненні легко склеюється, якщо таке сталося не витрачайте даремно, а просто викиньте цю частину матеріалу.
Точність вимірів. Обклеювання автомобіля плівкою з м’якого волокна вимагає педантичності в замірах. Для початку зробіть картонний шаблон і вирізайте. В силу того, що ця тканина не надто тягнеться для загинів на стиках, необхідно залишати запас 4-6 см.
Для зручності робіт знімайте деталі. Вам має бути комфортно, а для більш надійної фіксації заводьте частини під оббивку.
Обклеювання деталей салону плівкою алькантарою
Матеріал досить практичний, тому ніякого особливого догляду алькантара, що самоклеїться, не вимагає. За рахунок синтетичної основи цей ворс легко переносить чищення в домашніх умовах та на професійних мийках. Вона легко очищається, і головне не накопичує бактерії, грибки та пліснява.
Проводити сухе прибирання від поверхневих крихт і пилу, що накопичився, за допомогою пилососа, сухої тканини або м’якої щітки можна хоч щодня, але відгуки автовласників свідчать, що зайва охайність може посприяти стирання матеріалу. Особливо це стосується виробів із чорних та інших темних відтінків тканини.
Для того щоб штучна замша надовго зберегла свої властивості, необхідно кожні 3-4 місяці проводити вологе чищення. Все що потрібно – це мильна вода та щітка. Головне не заливати та не допускати проникнення води у вироби. Після вологого прибирання тканина повинна добре висохнути, а потім необхідно зачесати ворс м’якою щіткою. Професійне чищення алькантаре достатньо проводити 2 рази на рік – після зими та наприкінці літнього сезону.
При дбайливому і правильному догляді ця плівка для авто прослужить «вірою і правдою» довгі роки, радуючи свого автовласника привабливістю та практичністю.