Автовініл

ЛИТІ І КАЛАНДРОВАНІ ПЛІВКИ ДЛЯ АВТОМОБІЛЯ – ВІДМІНННОСТІ ТА ПЕРЕВАГИ КОЖНОГО ТИПУ

Для додаткового захисту авто від механічних пошкоджень, впливу погодних умов багато автовласників вирішують обклеювати його спеціальною плівкою. Так, сучасні виробники пропонують безліч видів такого матеріалу, проте найбільш популярними вважаються литі та каландровані плівки. Спосіб їх виробництва безпосередньо впливає на їх властивості та поведінку у різних умовах. Для того щоб визначити, який вид плівки є більш придатним та практичним у використанні, рекомендується зробити їх експлуатаційний аналіз. Сьогодні ми пропонуємо вам ознайомитися з усіма перевагами та недоліками таких видів плівки, а також зробити їх порівняння. В результаті ви зможете підібрати плівку для авто, яка максимально відповідає всім вашим вимогам.

Каландровані плівки – особливості матеріалу
Як правило, під час виробництва таких плівок їхня товщина витримується в діапазоні від 70 мкм і більше. Однак є такі виробники, які роблять цей матеріал значно тоншим, але це швидше виняток, ніж правило. Склад таких плівок налічує різні смоли, основа яких – вінілхлорид, пластифікатори та інші добавки. Такі компоненти забезпечують матеріал усіма необхідними його використання свойствами.
Для виробництва таких плівок необхідне велике та громіздке обладнання, яке зазвичай висотою до 2-3 поверхів. А ось його довжина в середньому 50 м-коду.
Саме виробництво відбувається шляхом змішування всіх компонентів, у результаті утворюється розплав. Після – склад поміщається в спеціальну машину – каландрову, де відбувається замішування майбутнього матеріалу. Після цього плівка охолоджується і пропускається через систему валків (каландрів), що рухаються, набуваючи при цьому потрібну форму, товщину, розмір.
Головними особливостями каландрованих плівок є такі характеристики:
висока міцність на розрив;
необхідність дотримання певного температурного режиму у приміщенні для досягнення максимальної еластичності матеріалу при поклейці;
доступна ціна.
Литі вінілові плівки
Вінілові плівки, вироблені таким способом, як правило, у товщині як правило від 50 мкм до 200 мкм. Процес виробництва таких плівок значно відрізняється від попереднього матеріалу. Так, для процедури потрібні ливарні валки, які, своєю чергою, є способом подачі рідкого розплаву. А ось габарити такого обладнання в рази менше за розміри обладнання для виробництва каландрованої плівки.
Головними перевагами литих плівок є:
добрі показники формованості;
довговічність;
мінімальне усадження матеріалу;
високий рівень глянцю;
широкий спектр застосування;
Головним недоліком, незважаючи на розвиток сучасних технологій у виготовленні плівок, залишається досить висока ціна в порівнянні з каландрованими плівками. Це викликано тим, що компоненти сировини для виготовлення литих плівок (від яких і залежить якість готового матеріалу), набагато дорожчі за ті, які використовуються в процесі виробництва каландрованих плівок. Як правило, ці плівки в 6 – 10 разів дорожчі, і у зв’язку з цим в Україні вони практично не використовуються.
Як вибрати плівку?
Якщо ви вирішили купити матеріал для обклеювання автомобіля плівкою, вибір слід робити досить уважно. Насамперед потрібно врахувати умови експлуатації майбутньої плівки, поставити їй конкретне завдання, виходити з необхідних обсягів.
Вам слід спиратися на такі характеристики:
плановане застосування – вуличне, інтер’єрне;
розмір та формат аплікації;
поверхня для нанесення плівки;
чи планується матеріал схильності до екстремальних впливів;
бажаний колір, текстура;
запланований бюджет.
У будь-якому випадку, вініл на авто потрібно вибирати якісний, адже від його властивостей залежить безпека автомобіля.

 

В інтернет-магазині Vissbon ви зможете знайти матеріали, які максимально відповідатимуть вашим вимогам, а також підходити для вашої мети. Замовити товар у нас просто – потрібно лише зайти на сайт, ознайомитись з каталогом, вивчити фото та відгуки та здійснити покупку. При цьому вартість будь-якої плівки у нас доступна та повністю обґрунтована її характеристиками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.