Все, що необхідно знати про інструмент для розбирання салону авто: види, призначення та функції.
Що потрібно для якісного поклеювання плівки?
На перший погляд, обклеювання кузова автомобіля плівкою вимагає лише певних навичок, досвіду та знання усіляких нюансів. У цьому переконуєшся, спостерігаючи за вмілою, швидкою та якісною роботою майстрів своєї справи. При цьому сторонньому глядачеві складно зрозуміти рівень значущості ще й не дуже яскравого на вигляд, але важливого інструменту в руках фахівця. Наскільки ж справді він актуальний і незамінний? Щоб у цьому розібратися, ходімо далі.
Що це? Навіщо? І навіщо?
Мабуть, більшості автовласників знайомі проблеми з вилученням кліпс у салоні автомобіля та окремих пластикових елементів для встановлення додаткового обладнання, наприклад. Складність полягає у великому ризику виникнення подряпин, інколи ж і тріщин пластмасових деталей інтер’єру. А якщо має бути знешумлення кузова, наприклад, чи декорування плівкою салону? Неважко у разі уявити трудомісткість процесу демонтажу підручними засобами всіх внутрішніх елементів. Тому існує спеціальний інструмент для розбирання салону авто.
Набори пристроїв є всілякі міні-лопатки, рукоятки, важелі та інші знаряддя самої різної конфігурації, виготовлені з високоміцного нейлону. Такий матеріал не залишає дефектів на пластиці після взаємодії, а достатня для подібних робіт гнучкість композиту зберігає його при зусиллі на злам. Крім того, в окремих комплектах є алюмінієві скоби, гачки, кламери та інші інструменти, що дозволяють витягувати та розбирати найнедоступніші елементи салону.
Ну а безпосередньо для обклеювання кузова або пластику інтер’єру, незамінним інструментом є ракель або вигонка, як його ще називають за можливість виганяти воду і повітря з-під пластику. Асортимент цих пристроїв досить великий і відрізняється за конфігурацією, матеріалом виготовлення, жорсткістю, можливості зміни насадок і так далі. Усе це розмаїтість необхідно, по-перше, до роботи з різним композитом. Наприклад, існує ракель для вінілової плівки, для тонувальних та антигравійних, універсальні. А по-друге, для можливості якісного поклеювання матеріалу у важкодоступних місцях, таких як район оптики, дверних ручок, складних форм бамперів тощо.
І звичайно не можна не відзначити допоміжний інструмент, який нефахівцеві може здатися незначним, але наявний в «арсеналі» будь-якого профі і дозволяє добиватися виняткової якості роботи в результаті. Це спеціалізовані ножі, прогумовані магніти для фіксації плівки, валики і навіть пірометр – прилад, за допомогою якого контролюється температура плівки в процесі прогріву.
Підручні матеріали Економія чи додаткові витрати?
Слов’янський менталітет дозволяє нашим людям створювати практично «з нічого», а якщо точніше, то з підручних матеріалів, подібність до різних інструментів, пристосувань, приладдя і так далі. Похвальне прагнення економії робить багатьох винахідливими. Але наскільки доцільними є такі пориви з економічної точки зору? Про це замислюються далеко не всі.
Звичайна пластикова картка замість спеціального ракелю – деякі «умільці» сміливо беруться використовувати такий імпровізований інструмент. При цьому подряпини, що залишилися на плівці після непридатного для подібної роботи пластика – це той мінімум, який можливий у процесі таких дій. Ще й повітря або мильний розчин, що зберігся під плівкою, нарешті пошкодження самого матеріалу. А використання викруток та простих монтувань при розбиранні салону – це реальна загроза цілісності недешевих елементів інтер’єру.
У результаті неважко підрахувати і порівняти вартість наведених у непрезентабельний вигляд матеріалів із витратами на придбання професійного інструменту. Тому будьте послідовні у прагненні до автомобільної краси та удачі на дорогах.