Автомобіль є джерелом різноманітних шумів. Це безумовно не сприяє комфортній їзді, як водію, так і пасажирам, не кажучи вже про пішоходів. Сторонні шуми заважають концентрації уваги під час керування транспортним засобом.
Існує думка, що знизити рівень шуму в салоні авто можна за допомогою будівельної піни. Залити їй усі. Безперечно, у салоні стане тихіше, але так робити категорично не можна! При перепаді температури від спеки до холоду, у піні утворюються порожнини, а них і конденсат. Це згубно позначиться на подальшій експлуатації. Але як понизити шум своїми руками?
Давайте поетапно розберемо це питання.
Почнемо із дверей.
Головною метою шумоізоляції дверей є позбавлення від зовнішнього шуму та покращення якості звуку (музики) в салоні. Приступимо.
Нам потрібно:
– прикатувальний валик
– ножиці
– Розчинник
– інструмент для розбору салону
– матеріали для шумоізоляції
1. Беремо інструмент для розбору салону та за допомогою нього знімаємо дверну обшивку. Знімаємо захисну плівку та знежирюємо внутрішню поверхню дверей. На знежирену поверхню наносимо шар віброфібри і ретельно прикочуємо його за допомогою валика. Головне, щоб не залишалося повітря між дверима та матеріалом. Листи шумоізоляції необхідно встановлювати стик у стик або з невеликим нахлестом.
2. Шумоізоляція обшивки дверей. Як завжди, необхідно знежирити поверхню перед початком роботи. Далі обробляємо термоклеєм (або герметиком) усі стики обшивки дверей. Наносимо шумоподавлювач, уникаючи клем склопідйомників та отворів для складання дверей. При необхідності, для запобігання скрипам, наносимо фінальним шаром Маделін.
3. Фіналом буде зовнішня шумоізоляція під дверними картами. Головною метою цього етапу є закрити тех.отвори і зробити двері герметичними. Це особливо важливий етап для любителів якісного звучання музики в автомобілі.
Настав час братися за підлогу.
Нікому не хочеться завжди відволікатися на удари гравію об дно автомобіля, тому шумоізоляція підлоги, один з найважливіших етапів усунення сторонніх звуків.
1. Для початку потрібно витягнути із салону крісла, пластик, центральну панель і звичайно ж, зняти килим.
2. Видаляємо бруд з усіх поверхонь, потім знежирюємо їх.
3. За допомогою прикочувального валика, наносимо шар віброфільра. Листи необхідно наносити стик в стик, залишаючи всі отвори кріплення і люк бензонасоса недоторканими. Прикочуємо листи так, щоб не залишалося повітря між поверхнею авто та матеріалом.
4. Укладаємо шумоізоляцію.
Також необхідно пам’ятати, що при обробці підлоги не слід використовувати матеріал на основі, що самоклеїться. Між віброізоляцією та шумоізоляцією починає накопичуватися конденсат, який абсолютно точно не піде на користь.
Даних двох прикладів цілком достатньо, щоб зрозуміти технологію шумоізоляції. Звичайно, ми все ж рекомендуємо звернутися до професіоналів для надання таких послуг, але вам ніхто не в праві заборонити зробити все у власному гаражі. Всі необхідні матеріали ви легко знайдете в нашому магазині.
Шумоізоляція. Етапи встановлення.
03 Лис