У наших реаліях жителі великих міст проводять значну кількість часу за кермом. Вони схильні не тільки до стресу від різних дорожніх ситуацій, але й до впливу ультрафіолету. Вчені стверджують, що автомобільне скло ніяк не рятує водія та пасажирів від УФ-променів спектру UVA, саме вони провокують рак шкіри та очну катаракту.
Результати показали, що показник захисту лобового скла від УФ-променів приблизно 96%, показники переднього бокового скла менш втішні, всього 71%.
Якось звучить не оптимістично… Але на щастя автовласників, на сьогодні є великий вибір тонувальних плівок, у тому числі й атермальних.
Розберемо плюси та мінуси тонування скла.
Сучасні тонувальні плівки забезпечують 99% захист від УФ-променів та інфрачервоного випромінювання. Є різні види тонувальних плівок (металізована неметалізована атермальна), залежно від виробника і відсотка світлопропускання, плівки здатні відображати сонячну енергію до 65%. Можемо зробити попередній висновок, що, купуючи тонувальну плівку, ми інвестуємо у своє здоров’я і комфорт.
Раніше ми вже розповідали про критерії вибору плівок для тонування. Головні правила:
– Дотримання норм ПДР
– комфортне водіння (відсоток світлопропускності)
– виробники та бренди
По суті під заборону потрапляє лише дзеркальне тонування, з рештою можна жити. Наприклад є тонувальні плівки з високим відсотком світлопропускання (50%-70%), у яких водії не бачать особливого сенсу, т.к. салон авто зовні чудово проглядається. Але за правилами ПДР, відсоток світлопропускання повинен бути не нижче 75%, передні бічні, не нижче 70%. Виходячи з цього ми не рекомендуємо клеїти плівку тонування нижче 30% на лобове скло, щоб уникнути штрафних санкцій.
Що ж використовувати на лобовому склі?
Незважаючи на відмінні показники лобового скла в захисті від УФ-променів, усім автолюбителям прекрасна знайома проблема нагрівання панелі приладів і салону в принципі. Вирішити цю проблему зможе тільки атермальна плівка для тонування. Багато автовласників вже гідно оцінили її. Більшість споживачів вибирають атермальну плівку тонування «хамелеон». Вона не зробить ваше лобове скло сильно темнішим, але естетичні та захисні якості заповнять такий момент сповна.
Тонування: користь чи шкода?
03 Лис