Подбайте про свою машину
Гравій, що вискакує з-під коліс, гілки дерев та інші дрібні неприємності, що зустрічаються на дорозі – все це завдає лакофарбовому покриттю машини і її кузову чималої шкоди. Місяць за місяцем, рік у рік транспортний засіб методично піддається згубному впливу. Бути байдужим – не найрозумніше рішення, якщо йдеться про ваш автомобіль. Але як його зберегти? Відмінний спосіб – обклеїти машину захисним покриттям. Саме ролі такого покриття виступають антигравійні плівки.
Що це за плівки, які переваги вони мають і яку плівку вибрати, а головне – як? У чому полягає секрет правильного нанесення покриття і чи можна досягти позитивного результату, зробивши встановлення своїми руками? Спробуємо знайти відповіді на ці запитання.
Переваги антигравійної плівки та її недоліки. Чого більше?
Погодьтеся: вибираючи будь-яку продукцію, варто докладно ознайомитися з нею. Добре, що в цьому здатний допомогти Інтернет. Якщо у Вас відкрита ця сторінка – значить, ви зацікавлені в антигравійній плівці, хоч поки що й не дуже добре з нею знайомі. Давайте виправимо ситуацію.
Антигравійна автомобільна плівка – це тонке полімерне покриття, перед яким стоїть чітке завдання – захистити зовнішню поверхню від дрібних механічних пошкоджень. Покритому плівкою автомобілю не страшні:
ні великі подряпини лакофарбового шару (від дорожнього сміття, що потрапляє в машину на ходу, шматочків асфальтового покриття та інших подібних предметів);
ні сколи на кузові (які як жахливо виглядають, а й є відправною точкою подальшого руйнації металу);
ні наслідки хімічних речовин, що потрапили на покриття (з чого починає розвиватися прогресуюча корозія).
За рахунок чого досягається такий ефект? Все просто. Плівка виступає свого роду амортизатором. Точковий удар від того ж каменю вона розподіляє на велику площу. Простіше кажучи, сила удару розсіюється на деякій ділянці корпусу автомобіля. Внаслідок цього отримана поверхнею шкода перестає бути критичною для машини. Плівка може бути нанесена не тільки на капот або бампер, але і, наприклад, фари.
Чи варто детальніше говорити про переваги покриття? Вже сам факт його наявності вбереже ваше авто від величезного списку проблем. Також антигравійна захисна плівка допоможе машині набагато довше виглядати яскравою, новою та привабливою зовні. Все завдяки тому, що після встановлення покриття фарба автомобіля вигоряє під сонячним промінням рівномірно.
Якщо все так чудово, чи можна знайти у покриття недоліки? Безперечно. І головний мінус у тому числі один – вартість продукції. Комусь вона здасться не надто привабливою. Однак такий аспект цілком виправданий. Адже набагато розумніше одного разу встановити антигравійну плівку і тим самим заздалегідь захистити машину від ушкоджень у майбутньому.
Вибір матеріалу: вініл чи поліуретан?
Як відомо з підзаголовка, антигравійні плівки бувають різними. Основна їхня відмінність – матеріал виготовлення. Виготовляється захисне покриття з вінілу та поліуретану. Який матеріал кращий і чому?
Поліуретан набагато міцніший і надійніший. Він убереже машину від більшості небезпечних прецедентів – не просто запобігає подряпинам, а й убезпечить від важкого абразиву та відколів. Та й працювати з нею набагато простіше, адже вона набагато еластичніша.
Встановлюючи вінілову плівку, ви зможете захистити авто від значно меншої кількості неприємних факторів. Зате плівка з вінілу в свою чергу не згодом змінюватиме колір, як поліуретанова, при цьому ціна у неї нижча, ніж у поліуретановій.
Нанесення плівки на автомобіль. Куди звернутись?
Звичайно ж, вас цікавить відповідь на питання “чи можна нанести антигравійне покриття самостійно?” Формально – технологічний процес можна виконати й у гаражі. Але чи підходять гаражні умови для якісного нанесення покриття?
Найчастіше така процедура в умовах звичайного гаража дуже скрутна. Ризикнути зробити роботу “вдома” можна, але чи варто це витраченого часу та грошей? Для правильного нанесення плівки у спеціалізованому боксі є:
необхідний набір інструментів (починаючи від спеціальних скребків і ножів, закінчуючи глиною, що чистить і шліфує, разом з виробничими фенами);
необхідна температура та рівень вологості всередині приміщення;
мінімум пилу та сміття.
Висновок: хочете правильно нанести антигравійну плівку з першого разу, не боячись забруднення покриття та його подальшого відклеювання, – зверніться до професіоналів, які мають відповідний досвід, обладнання та приміщення. Після чого ви будете впевнені як як виконана робота, так і надійність встановленого захисту при мінімумі витраченого часу.
Якщо ж Ви готові прийняти на себе ризики власноручного нанесення – уважно дотримуйтесь інструкцій та будьте обережні до деталей.