Як зняти тонувальну плівку?
Тонувальну плівку знімають з низки причин: погана видимість у темний час доби, заміна тонування і найчастіше зустрічається, відсоток світлопропускання не проходить за ГОСТом.
Найпростіший спосіб видалення тонування з авто – це спеціалізований сервіс. Процес швидкий і не дорогий. Якщо ви робите заміну тонувальної плівки, то велика ймовірність того, що стару плівку вам знімуть безкоштовно.
Якщо ж ви хочете зробити це своїми руками, то ось вам покрокова інструкція, як це зробити:
Вам знадобиться:
– будівельний (можна домашній) фен
– лезо
– чиста ганчірка
– миючий засіб
Почнемо!
1. Знімаємо тонування.
Вам знадобиться гостре лезо. Потрібно акуратно підчепити край плівки таким чином, щоб вам було зручно за нього взятися. Далі тримаємо плівку в натяг та рівномірними рухами тягнемо її зверху вниз, намагаючись зняти її суцільним полотном.
Тут є 2 підводні камені.
1) Тонування дуже старе.
2) Тонування дешеве і не якісне.
У таких випадках вона може порватися, бути вкрай ламкою тощо. У такій ситуації не обійтись без фена. Гріємо поверхню скла приблизно до 40 градусів (на будівельному фені виставляємо мінімальну температуру, на домашньому максимальному) на відстані 10см від поверхні. Як і в попередньому варіанті, нам знадобиться лезо. Підділи край вже розігрітої плівки, повільно тягнемо її по діагоналі вниз та вгору (щоб не порвати). Навіщо повільно?
а) Щоб не порвати плівку.
б) Щоб мінімізувати залишки клею на склі.
Є ще один спосіб. Беремо миючий засіб і робимо мильний розчин (30мл миючого засобу на 1л води). Заливаємо отриманий розчин у розпилювач, далі вже звична маніпуляція із лезом. Після того, як підділили край плівки, заливаємо між тонуванням та склом мильний розчин і акуратно тягнемо плівку.
2. Видаляємо залишки клейового шару.
Навіть якщо ви все зробили правильно і плівка швидко здалася перед вашим натиском, залишки клею все одно будуть. Очищення, клею досить довгий і ретельний процес, але це дуже впливає на фінальний результат. Перше, що варто спробувати – змити клей. Беремо мокру ганчірку і прикладаємо до місць скупчення клею, розмочуємо його. Потім середньої сили натисканням відтираємо його. Вкрай не рекомендується використовувати для цих цілей скребок, велика ймовірність пошкодити (подряпати) скло. Але якщо іншого варіанта немає, попередньо змочіть поверхню скла миючим засобом, щоб мінімізувати шкоду.
Після повного демонтажу, обов’язково протріть шибки рідиною для чищення вікон.